ДИВ ЈУНАК

08.06.2021. - Атлетика

Иван Цветковић (27) из Страже, општина Гњилане, освојио је златну медаљу на Европском првенству на 400 метара за параолимпијце!

Такмичење је одржано у Бодгошћу у Пољској, а Иван је као репрезентативац наше земље учествовао у категорији Т47 и показао сјајну форму. Пре почетка трке имао је четврто најбоље време, а остварио је и лични рекорд 50.62 секунди.

Иван Цветковић је такође био трећи на европском првенству у Берлину 2018. године.

Цветковић је члан атлетског клуба „Косово Поље“.

27-годишњи Иван је завршио географију, а је показао да се вољом и уопорношћу може све. Иако атлетика није заступљена на Космету, и он живи у месту у ком нема атлетску стазу, вредно тренира и трчи од брда до брда, по асфалту, а добро је познато да атлетика није јефтин спорт.

Осим њега, Сашка Соколов је освојила злато у трци на 200 метара, док је Небојша Ђурић бронзани у бацању диска.